do kasy suma: 0,00 zł
Infolinia 531 086 222

Nóżki kuchenne

Filtry
Kategorie: Nóżki kuchenne
Cena
  • -

WYPRZEDAŻ

 

Regulowane nóżki do mebli kuchennych - praktyczność i wygoda

Regulowane nóżki kuchenne to jedno z najlepszych rozwiązań dla tych, którzy chcą mieć meble kuchenne dostosowane do swoich potrzeb. Szczególnie przydatne są w przypadku, gdy kuchnia ma nierówną podłogę. Dzięki nim można dostosować poziom szafek do nierównej powierzchni, co zapobiega chybieniu i niestabilności mebli, zmniejszając ich funkcjonalność. Warto wspomnieć o wpływie nóżek na wygląd wnętrza, w przypadku nierównej płaszczyzny podłogi, szafki mogą być pochylone, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale może również wpłynąć na wytrzymałość mebli.

Jak zamontować nóżki do mebli kuchennych?

Montaż nóżek meblowych do mebli kuchennych nie jest skomplikowany. Zanim przystąpimy do montażu należy upewnić się czy posiadamy wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do pracy. Są to przede wszystkim: wkrętarka, wiertarka oraz poziomica. Przydatny również będzie klucz do regulacji nóżki. Pierwszym krokiem będzie obrócenie mebla na bok, tak aby łatwo dostać się do dolnej części. Następnie za pomocą wiertarki utwórz otwory w dolnej części mebla. Upewnij się, że otwory są umieszczone w odpowiednich miejscach, aby nóżki pasowały idealnie. Umieść podkładki pod nóżkami, a następnie wkręć nóżki do mebli. Upewnij się, że są one dokładnie wkręcone i trzymają się mocno. Po zainstalowaniu wszystkich nóżek, ustaw mebel na poziomie za pomocą poziomicy. Jeśli mebel jest nieco pochylony, nadal masz możliwość regulować ustawienie nóżki pod szafkami, aby dostosować poziom do nierównej powierzchni podłogi. Na sam koniec, choć nie jest to konieczne, zamontuj klips do mocowania cokołu oraz sam cokół

Nóżki do mebli kuchennych - wymiary 6, 10, 15cm

Rozmiary nóżek kuchennych różnią w zależności od producenta i modelu. Zwykle są dostępne w zakresach od 60 do 200mm, choć najpopularniejszymi modelami są nóżki o wysokości 60, 100 i 150mm. Pozwalają one uzyskać odpowiednią wysokość roboczą, w zależności od preferencji użytkownika. Ponadto, nóżki regulowane posiadają gwintowane końcówki, co pozwala na delikatną korektę ich rozmiaru.

Na co zwrócić wagę przy wyborze nóżek meblowych ?

Przed zakupem nóżek kuchennych, ważne jest, aby dokładnie zmierzyć wymiary mebla, aby wybrać odpowiedni model nóżek i upewnić się, że będą one pasować do mebla. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór nóżek wyróżniających się nie tylko rozmiarem, ale też i kształtem. Warto również sprawdzić maksymalne obciążenie nóżki, które deklaruje producent. Dzięki temu, będziemy spokojni o stabilność naszych mebli. Kolejną istotną kwestią jest łatwość regulacji rozmiaru nóżki, odpowiednie poziomowanie mebla może być uciążliwe, jednak dodatkowe akcesoria takie jak klucze regulacyjne sprawiają, że ta czynność jest dziecinnie prosta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium