do kasy suma: 0,00 zł
Infolinia 531 086 222

Podnośniki gazowe

Filtry
Kategorie: Podnośniki gazowe
Cena
  • -

WYPRZEDAŻ

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć podnośników gazowych do mebli, czyli jednych z najkorzystniejszych cenowo na rynku i najczęściej wybieranych. Podnośniki gazowe znajdują wszelakie zastosowanie w produkcji mebli, są intuicyjne w montażu, a jednocześnie zajmują małą ilość przestrzeni w szafkach i półkach.

 

Podnośniki gazowe - zasada działania

Zasada działania jest dość prosta, a konstrukcja pomimo niewielkich wymiarów, niezwykle wytrzymała. Podnośnik gazowy jest cylindrem ciśnieniowym z tłoczyskiem w układzie zespolonym. Składa się z drąga tłokowego, cylindra, tłoku prowadzącego oraz parowego, a także kompletu uszczelniającego. Wnętrze wypełnione jest neutralnym gazem. Wyjaśnijmy teraz działanie podnośnika gazowego. Sprężyna działa w zamkniętym układzie, wysuwające się wewnętrzne łożysko, stopniowo zmniejsza przestrzeń w cylindrze. Siła, która powstaje podczas wsuwania tłoka, powoduje jednocześnie wzrost wypierającego ciśnienia na zewnątrz. Ciśnienie wewnątrz może być regulowane i osiągać wartość nawet kilkuset barów. Siłownik gazowy do mebli stosuje się tylko w przypadku mebli wyposażonych w klapy jednoczęściowe. W przypadku klap dwuczęściowych trzeba poszukać innych rozwiązań. Działanie siłownika gazowego polega na maksymalnym otwarciu frontu, zatrzymuje się dopiero po całkowitym otwarciu klapy. Droższe modele wyposażone są w funkcję zatrzymania frontu w dowolnym miejscu. Jeśli chcemy uzyskać ciche domykanie niezbędnym jest kupno zawiasu wyposażonego w hamulec. Moc podnośników gazowych wyrażana jest w Newtonach czyli N. W naszej ofercie znajdziesz siłowniki o mocy 50N, 60N,80N,100N, 120N oraz 150N. Podczas zakupu podnośnika gazowego należy zwrócić uwagę na to, jaki ciężar jest on w stanie podnieść. Najlepsze modele są w stanie unieść nawet 18 kg.

Montaż podnośników gazowych

Montaż podnośników gazowych nie jest skomplikowany. Do frontu wystarczy dokręcić mocowania dobrane do tworzywa z jakiego został on wykonany- ramka aluminiowa lub drewno. Na koniec wystarczy zamocować podnośnik do obu mocowań. Wybierając podnośnik pamiętaj, że dane podane w tabelkach odnoszą się do zastosowania jednego podnośnika. Nośność dwukrotnie się zwiększa przy zastosowaniu dwóch podnośników. W przypadku dużych frontów zaleca się zastosowanie dwóch podnośników, aby klapa otwierała się płynnie, a same siłowniki gazowe dały radę go unieść.

Uniwersalne podnośniki gazowe do mebli

Najtańsze i zarazem najbardziej uniwersalne podnośniki do mebli. Idealne rozwiązanie w stosunku cena do jakości. W swojej ofercie posiadamy podnośniki gazowe producentów takich jak: GTV, REJS oraz Amix o mocach: 50N, 60N,80N,100N,120N oraz 150N. Każdy podnośnik posiada osobne opakowanie wraz z kompletem elementów mocujących oraz instrukcję montażu. Jeśli od otwierania oraz zamykania szafek nie oczekują państwo niczego więcej poza prostym, efektywnym, a przy tym tanim rozwiązaniu, wybór tego modelu będzie idealnym zakupem. Podnośnik gazowy stosuje się je jedynie w przypadku mebli wyposażonych w klapy jednoczęściowe. Jego działanie polega na maksymalnym otworzeniu klapy oraz jej zatrzymaniu dopiero po całkowitym otworzeniu szafki. Warto wiedzieć, że łącząc siłowniki gazowe z zawiasami wyposażonymi w hamulec, możemy uzyskać funkcję cichego domykania klapy.

Podnośniki z funkcją spowalniania

GTV oferuje podnośniki gazowe PD-GAM, które posiadają spowalniacz. Znajdzie on zastosowanie w różnego rodzaju szafkach, komodach czy witrynach. Dzięki zastosowaniu hamulca spowalnia front przy zamknięciu, przez co uzyskujemy efekt miękkiego domyku. Co ważne, nie ma potrzeby montowania zawiasu z funkcją spowalniania. Siłowniki gazowe występują w 5 wariantach mocy: 50N,60N,80N,100N oraz 120N oraz dostępne są w dwóch kolorach: białym i szarym. Każdy podnośnik gazowy PD-GAM zawiera wkręty, mocowanie i trzpień frontu oraz instrukcję montażu.

Podnośniki z łatwym montażem

Podnośnik NEO producenta GTV charakteryzuje się szybkim i prostym montażem bez użycia narzędzi, dzięki czemu można go łatwo wpiąć w mocowanie. Stanowi to duże ułatwienie przy instalowaniu szafek z górnym frontem. NEO swoją wygodą oraz desingiem użytkowania wpisuje się nie tylko w potrzebę ergonomii, ale i estetyki w kuchennej przestrzeni. Podnośnik gazowy występuje w dwóch rozmiarach cylindra: 12 mm oraz 15 mm. NEO dostępny jest w modnym antracycie oraz klasycznej bieli, co pozwala skomponować się z kolorem frontu.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo sporo podnośników w korzystnych cenach, o różnych rozmiarach i mocach, co sprawia, że możemy dopasować je do każdego rodzaju mebla. Poprzez szeroki wybór rodzajów i rozmiarów elementów, meble zyskają na funkcjonalności oraz estetycznym wyglądzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium