Prowadnice do szuflad

Prowadnice to istotna część systemu szuflad, która może nam ułatwić użytkowanie. To właśnie one odpowiadają za płynne zamykanie i otwieranie szuflad i stanowią niezbędny element wyposażenia. Odpowiednio dobrane prowadnice do szuflad sprawią, że kuchnia będzie funkcjonalna a korzystanie z niej komfortowe. W naszej ofercie znajdują się trzy typy prowadnic: kulkowe, rolkowe oraz prowadnice dolnego montażu.

 
ATM PROWADNICA KULKOWA 250 PEŁEN WYS.BEZ DOCIĄGU ATM PROWADNICA KULKOWA 250 PEŁEN WYS.BEZ DOCIĄGU
Producent: ATM
Cena: 9,55 zł 12,73 zł
szt.
Dodaj do listy
 • -25 %
ATM PROWADNICA KULKOWA 300 PEŁEN WYS. BEZ DOCIĄGU ATM PROWADNICA KULKOWA 300 PEŁEN WYS. BEZ DOCIĄGU
Producent: ATM
Cena: 11,45 zł 15,27 zł
szt.
Dodaj do listy
 • -25 %
ATM PROWADNICA KULKOWA 300 PEŁEN WYS. PUSH OPEN ATM PROWADNICA KULKOWA 300 PEŁEN WYS. PUSH OPEN
Producent: ATM
Cena: 16,08 zł 21,44 zł
szt.
Dodaj do listy
 • -25 %
ATM prowadnica kulkowa 300 pełen wys. z dociągiem ATM prowadnica kulkowa 300 pełen wys. z dociągiem
Producent: ATM
Cena: 22,89 zł 30,52 zł
szt.
Dodaj do listy
 • -25 %
ATM prowadnica kulkowa 350 pełen wys. bez dociągu ATM prowadnica kulkowa 350 pełen wys. bez dociągu
Producent: ATM
Cena: 13,62 zł 18,16 zł
szt.
Dodaj do listy
 • -25 %
ATM prowadnica kulkowa 350 pełen wys. Push Open ATM prowadnica kulkowa 350 pełen wys. Push Open
Producent: ATM
Cena: 17,76 zł 23,68 zł
szt.
Dodaj do listy
 • -25 %
ATM prowadnica kulkowa 350 pełen wys. z dociągiem ATM prowadnica kulkowa 350 pełen wys. z dociągiem
Producent: ATM
Cena: 25,38 zł 33,84 zł
szt.
Dodaj do listy
 • -25 %
ATM PROWADNICA KULKOWA 400 PEŁEN WYS. BEZ DOCIĄGU ATM PROWADNICA KULKOWA 400 PEŁEN WYS. BEZ DOCIĄGU
Producent: ATM
Cena: 15,56 zł 20,75 zł
szt.
Dodaj do listy
 • -25 %
ATM PROWADNICA KULKOWA 400 PEŁEN WYS. Z DOCIĄGIEM ATM PROWADNICA KULKOWA 400 PEŁEN WYS. Z DOCIĄGIEM
Producent: ATM
Cena: 27,86 zł 37,14 zł
szt.
Dodaj do listy
 • -25 %
ATM prowadnica kulkowa 450 pełen wys. bez dociągu ATM prowadnica kulkowa 450 pełen wys. bez dociągu
Producent: ATM
Cena: 17,46 zł 23,28 zł
szt.
Dodaj do listy
 • -25 %
ATM PROWADNICA KULKOWA 450 PEŁEN WYS. Z DOCIĄGIEM ATM PROWADNICA KULKOWA 450 PEŁEN WYS. Z DOCIĄGIEM
Producent: ATM
Cena: 30,35 zł 40,47 zł
szt.
Dodaj do listy
 • -25 %
ATM PROWADNICA KULKOWA 500 PEŁEN WYS. BEZ DOCIĄGU ATM PROWADNICA KULKOWA 500 PEŁEN WYS. BEZ DOCIĄGU
Producent: ATM
Cena: 19,46 zł 25,95 zł
szt.
Dodaj do listy
 • -25 %

Prowadnice do szuflad kuchennych

Prowadnice mocuje się po bokach szuflady lub pod jej dnem. Szyny umożliwiają płynne poruszanie się prowadnicy, a przede wszystkim jej schowanie i wysuwanie z korpusu szafki, zapobiegając również wypadnięciu z szuflady. Kupując prowadnicę warto pamiętać, że im szersza szuflada, tym większa powierzchnia do zapełnienia. Źle dobrana prowadnica może doprowadzić do jej przeciążenia, co spowoduje jej zniekształcenie, a w najgorszym wypadku nawet pęknięcie. Zbyt duże obciążenia szuflady będą miały bezpośredni wpływ na trwałość konstrukcji. Przy dużym obciążeniu należy wybrać prowadnice z odpowiednim udźwigiem. Prócz udźwigu warto również zwrócić uwagę na to jaki wysuw ma prowadnica. Wysuw prowadnicy mówi nam o tym, jak daleko można wysunąć szufladę z korpusu mebla. Częściowy wysuw na około 3/4 długości prowadnicy - to rozwiązanie ograniczające dostęp do wnętrza. Jest to rozwiązanie tańsze i często wystarczające, a nawet wskazane w meblach wolnostojących, gdzie istnieje ryzyko przewrócenia mebla podczas otwarcia wszystkich szuflad. Pełen wysuw z kolei pozwala na możliwość wysunięcia szuflady na pełną długość prowadnicy, umożliwiając wygodny i łatwy dostęp do zawartości szuflady - nawet w jej tylnej części. Dobierając prowadnice szufladowe zależy nam by współgrała z całą kuchnią. Jeśli nasz system kuchenny jest wyposażony w cichy domyk wybierzmy prowadnice posiadające tę funkcje. Dla osób mających kuchnię bezuchwytową idealnie sprawdzi się prowadnica typu Push to Open. Wystarczy delikatne naciśnięcie na front, by fragment szuflady zamontowanej na prowadnicach wysunął się z korpusu. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w meblach kuchennych, gdzie często potrzebujemy otworzyć szufladę kolanem lub łokciem.

Nasz sklep oferuje szeroki wybór różnorodnych prowadnic do szuflad kuchennych i nie tylko. Każdy nawet najbardziej wymagający klient znajdzie dla siebie odpowiedni produkt.

Prowadnice kulkowe

Łączą w sobie funkcjonalność oraz wytrzymałość, cechuje je również wysoka jakość materiału oraz płynny ruch. Dzięki zastosowaniu w ich konstrukcji metalowych kul, prowadnice kulkowe mogą osiągać udźwig nawet do 100 kg. Dlatego mogą znaleźć zastosowanie w szerokich szufladach, które są mocno obciążone, natomiast sprawdzą się również w przypadku płytkich szuflad. Warto zwrócić uwagę na to, iż kulkowe prowadnice do szuflad ze spowalniaczem sprawiają , że zamykanie szuflad będzie wygodne, ich funkcjonowanie, płynne otwieranie i zamykanie spowoduje, że szuflada będzie zamykać się cicho, ponieważ przy końcu zamykania włączy się spowalniający mechanizm, który jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Wiele prowadnic posiada również końcową blokadę wysuwu, dzięki czemu mamy pewność, że nasza szuflada nie wypadnie. W naszej ofercie znajduje się kilkanaście modeli prowadnic kulkowych producentów takich jak: GTV, STRONG oraz ATM - w różnych rozmiarach i obciążeniach.

Prowadnice rolkowe

Prowadnice do szuflad rolkowe są dobrą opcją dla osób szukających tańszego produktu. Ich montaż w szufladach również jest bardzo łatwy. Zasada ich działania jest bardzo prosta - są to zwyczajne kółka (rolki) jeżdżące po szynie. W tym przypadku ograniczeniem dla użytkownika jest częściowy wysuw. Maksymalny udźwig prowadnicy rolkowej nie jest duży - 25 kg, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie jej do konkretnych mebli w których przechowuje się lżejsze produkty. Nasz sklep oferuje prowadnice rolkowe do szuflad w rozmiarze od 250 mm do 600 mm oraz szeroki wybór kolorów.

Prowadnice do szuflad dolnego montażu

Chcąc podkreślić walory estetyczne mebla po jego otwarciu, warto zdecydować się na prowadnicę dolnego montażu. Taki system nie tylko ukrywa cały mechanizm prowadnicy, dzięki czemu zachowamy piękny wygląd szuflady, ale także zapewnia perfekcyjne wrażenia użytkowania. Obciążenie w przypadku tych prowadnic wynosi aż do 35 kg. Funkcja cichego domyku jest też dodatkową funkcją tego modelu. Szuflady na prowadnicach dolnego montażu można również w każdej chwili wypiąć z prowadnic bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. GTV w swojej ofercie posiada prowadnice Modern Slide w wersji 3D, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym Bimeb.

Jak zamontować prowadnice do szuflad?

Wszystko zależy od rodzaju prowadnic. Każdy producent ma swoje zalecenia, które znaleźć można w instrukcji. Stałą część prowadnicy mocujemy do korpusu szafki, a część ruchomą do boków szuflady. Gotową szufladę z prowadnicą nakładamy na zamontowaną część w szafce. W przypadku kulkowych prowadnic należy zostawić około 12,7 mm po każdej ze stron, czyli łącznie 25,4 mm. Odejmując od wewnętrznej szerokości podany wyżej wymiar otrzymamy szerokość szuflady. Do długości nominalnej prowadnicy kulkowej. np. 600 mm należy jeszcze doliczyć 3 mm w przypadku szuflady standardowej, a w przypadku szuflady wewnętrznej dodatkowo należy jeszcze uwzględnić grubość frontu.

Prowadnice do szuflad GTV

Prowadnice kulkowe m.in. H45 PRO, które posiadają pełny wysuw oraz duży udźwig. Prowadnica Versalite Pro łączy w sobie dodatkowe funkcje: Push to Open. Prowadnice H45 występują w dwóch możliwych wariantach: z pełnym bądź częściowym wysuwem. H53 to prowadnica w wymiarach nawet do 1000 mm i maksymalnym obciążeniu do 100 kg. Z prowadnic rolkowych producent oferuje PR-0B. Prowadnica ta oparta jest na wytrzymałych, stalowych rolkach przemieszczających się w profilach, zapewniając płynny, częściowy wysuw szuflady - występuje w ośmiu różnych długościach. Chcąc podkreślić walory estetyczne mebla po jego otwarciu, warto zdecydować się na prowadnicę dolnego montażu. Prowadnice do szuflad GTV dostępne w dole systemu wyposażone w dodatkowe funkcjonalności będą w stanie funkcjonować płynnie i bezpiecznie przy użyciu pewnych elementów montażowych. GTV w swojej ofercie posiada prowadnice Modern Slide w wersji 3D.

Właściwie dobrane prowadnice do szuflad będą służyć przez lata, a także będą praktyczne. W celu doboru odpowiedniej prowadnicy zapraszamy do kontaktu oraz do zapoznania się z naszą ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl