do kasy suma: 0,00 zł
Infolinia 531 086 222

Prowadnice kulkowe

WYPRZEDAŻ

 

Prowadnice kulkowe to jedne z najbardziej uniwersalnych i najczęściej wybieranych prowadnic na rynku meblowym. Stosowanie prowadnic kulkowych podyktowane jest przez nienaganną i cichą pracę szuflady oraz zapewnia płynne otwieranie.

Prowadnice kulkowe do szuflad

Prowadnice kulkowe to bardzo ogólnie stosowana nazwa, pod którą kryją się setki różnych rodzajów prowadnicy ze względu na przeznaczenie ich do konkretnego zastosowania.

Najbardziej pożądaną cechą prowadnic kulkowych jest pełne wykorzystanie długości prowadnicy pod kątem pełnego wysuwu, co w gruncie rzeczy oznacza, że wysuwanie i chowanie szuflady odbywa się w pełnym jej zakresie. Pełen wysuw pojawia się coraz częściej wśród producentów, co staje się standardem w szufladach. Zastosowanie pełnego wysuwu umożliwia dostęp do najdalszych zakamarków zawartości szuflady, niezależnie od tego czy zamontowana jest krótka lub długa prowadnica. Jest to w gruncie rzeczy wygodne rozwiązanie w szczególności dla wymagających użytkowników szuflad, jednakże nie zawsze pełen wysuw jest pożądany, dlatego też ilość rodzajów prowadnic nie zamyka się tylko ze względu na ten aspekt funkcyjny.

Drugą cechą prowadnic do szuflad, która jest wyjątkowa i istotna dla wielu osób to tak zwany cichy domyk lub samo domyk. To nic innego jak zamykanie szuflady, które odbywa się bezszelestnie i nie powoduje typowego uderzenia i odbicia się z powrotem od części korpusu na zewnątrz. Mechanizm absolutnie przełomowy od wielu lat, który poprawia komfort użytkowania szuflad, przede wszystkim stosując tego typu prowadnice w szafkach kuchennych, szafach. Prowadnice z cichym domykiem gwarantują dodatkowo bezpieczeństwo dla małych i dorosłych odbiorców oraz stabilizację konstrukcji szafki i szuflad wewnątrz niej.

Dodatkowe funkcje jakie wyróżniają jedne prowadnice od drugich to sama konstrukcja i jakość wykonania. Większość prowadnic wykonana jest ze stali ocynkowanej, natomiast gwarancją poprawnego działania prowadnic, oprócz samego mechanizmu jak pokazuje doświadczenie, jest grubość ścianek i ilość materiału z którego zostały wykonane. Większość producentów wraz z obniżeniem ceny danej prowadnicy, niejednokrotnie zmniejszała ilość materiału co nie wpływa dobrze na większe obciążenia asortymentu, który przechowujemy w szufladzie. Zachowanie odpowiednich proporcji zastosowanego materiału i mechanizmu pozwoli się cieszyć długotrwałą wygodą korzystania.

Prowadnice kulkowe z cichym domykiem

Niejednokrotnie możemy spotkać prowadnice do szuflad, które nie posiadają systemu cichego domyku i można się niemile zaskoczyć, kiedy popchnięcie szuflady spowoduje hałas ze względu na uderzenie szuflady o krawędzie korpusu. Zastosowanie tego typu prowadnic bez cichego domyku w meblach jest często podyktowane między innymi oszczędnością. Spotykamy tego typu prowadnice w meblach oferowanych na dużą skalę za mniejsze pieniądze. Prowadnice kulkowe posiadające cichy domyk to praktyczne i komfortowe rozwiązanie, zapewniające wytrzymałość i długotrwałość prowadnicy. System szuflad oparty na prowadnicach z mechanizmem cichego domyku wymaga stosowania uchwytów lub gałek meblowych. Zamykanie szuflad z systemem cichego domyku sprawia wielką przyjemność z eksploatacji w codziennym życiu. Prowadnica kulkowa ma jak każdy ruchomy element także swoje ograniczenia, na które warto zwrócić uwagę. W szczególności przed zakupem należy sprawdzić jakie maksymalne obciążenie jest w stanie wytrzymać dany produkt. Oferta prowadnic kulkowych w zależności od obciążenia zaczyna się od kilku kilogramów do nawet kilkuset. Prowadnice o obciążeniu powyżej 30 kg posiadają dodatkowe wzmocnienia konstrukcji, aby móc zapewnić pełen komfort użytkowania dla długości prowadnic od 250 mm do 550 mm i szerokości samej szuflady. Mocno obciążone szuflady mogą po czasie przestać działać poprawnie. Producenci wprowadzają ograniczenia dla swoich produktów, aby móc cieszyć się w określonych warunkach w pełni z danego rodzaju prowadnicy. Przekraczanie obowiązujących wytycznych przez producenta może doprowadzić do uszkodzenia prowadnic.

Prowadnice kulkowe Push to Open (P2O)

Prowadnice kulkowe do szuflad z systemem otwierania Push to Open to innowacyjny i szeroko stosowany rodzaj prowadnic na rynku w meblach kuchennych, pozwalający na otwieranie szuflady za pomocą naciśnięcia szuflady, która następnie otwiera się na określoną odległość. Wygoda ze stosowania tego typu systemu niejednokrotnie została potwierdzona w szafkach kuchennych znajdujących się pod zlewem. Prowadnice do szuflad posiadające ten system, stosowane są bardzo często pod segregację odpadów. Prowadnice kulkowe Push to Open stają się nieodłącznym elementem szafek kuchennych, a ich warianty długości i praktyczności nadal są rozwijane przez producentów. Elementem wyróżniającym różnorodność prowadnic z systemem Push to Open jest ich działanie na całej powierzchni frontu - nie tylko na środku szuflady.

Prowadnice kulkowe GTV

W ofercie sklepu internetowego znajdziesz to czego szukasz. Kulkowe prowadnice kulkowe do szuflad marki GTV to przede wszystkim seria prowadnice o wdzięcznej nazwie Versalite. Wersja Versalite+ to segment premium wśród prowadnic o wysokości H45, posiadające system cichego domyku i zakres pełnego wysuwu. Płynny ruch, swoboda działania i maksymalne obciążenie do 30kg zapewniają pełen komfort użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium