do kasy suma: 0,00 zł
Infolinia 531 086 222

Jak dobrać podnośnik gazowy do mebli

Jak dobrać podnośnik gazowy do mebli

Podnośnik gazowy do mebli umożliwia łatwe i płynne unoszenie szafek kuchennych i nie tylko. Głównie jest on kojarzony z meblami kuchennymi, jednak można go również wykorzystać w szafkach łazienkowych czy pokojowych. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom oraz różnej kolorystyce jest niemal niewidoczny, dlatego nie zaburza estetyki mebli.

Podnośnik gazowy znajduje najczęściej zastosowanie w wysokiej zabudowie frontów meblowych pod sufit, która jest często spotykana w szafkach kuchennych lub w standardowych szafkach szerokich i niskich. Dzięki temu, że siłownik unosi front do góry, mamy bardzo dobry wgląd w to, co znajduje się we wnętrzu szafki kuchennej. Chcąc otworzyć szafkę, należy lekko unieść front, natomiast dalsze otwarcie i podtrzymanie go w górze należy do zadań podnośnika. Ten drobny sprzęt może zdziałać bardzo wiele w naszym codziennym życiu i wpłynąć na komfort domowników.

Podnośnik gazowy do mebli - co warto wiedzieć?

Prócz różnych mocy, warto wiedzieć, że niektóre podnośniki gazowe posiadają różne dodatkowe funkcje. GTV oferuje podnośniki gazowe PD-GAM, które posiadają spowalniacz. Znajdzie on zastosowanie w różnego rodzaju szafkach, komodach czy witrynach. Dzięki zastosowaniu hamulca spowalnia front przy zamknięciu przez co opuszczanie drzwiczek następuje powoli i uzyskujemy efekt miękkiego domyku.

Podnośnik NEO producenta GTV charakteryzuje się szybkim i prostym montażem bez użycia narzędzi, dzięki czemu można go łatwo wpiąć w mocowanie. Stanowi to duże ułatwienie przy instalowaniu szafek z górnym frontem. NEO swoją wygodą oraz designem wpisuje się nie tylko w potrzebę ergonomii, ale i estetyki w kuchennej przestrzeni.

Podnośnik gazowy występuje w dwóch rozmiarach cylindra: 12 mm oraz 15 mm. NEO dostępny jest w modnym antracycie oraz klasycznej bieli, co pozwala skomponować się z kolorem frontu.

Jak to działa?

Zasada działania jest dość prosta, a konstrukcja pomimo niewielkich wymiarów, niezwykle wytrzymała. Podnośnik gazowy jest cylindrem ciśnieniowym z tłoczyskiem w układzie zespolonym. Składa się z drąga tłokowego, cylindra, tłoku prowadzącego oraz parowego, a także kompletu uszczelniającego. Wnętrze wypełnione jest neutralnym gazem.

Wyjaśnijmy teraz działanie podnośnika gazowego. Sprężyna działa w zamkniętym układzie, wysuwające się wewnętrzne łożysko, stopniowo zmniejsza przestrzeń w cylindrze. Siła, która powstaje podczas wsuwania tłoka, powoduje jednocześnie wzrost wypierającego ciśnienia na zewnątrz. Ciśnienie wewnątrz może być regulowane i osiągać wartość nawet kilkuset barów.

Siłownik gazowy do mebli stosuje się tylko w przypadku szafek wyposażonych w klapy jednoczęściowe. W przypadku klap dwuczęściowych trzeba poszukać innych rozwiązań. Działanie siłownika gazowego polega na maksymalnym otwarciu frontu, zatrzymuje się dopiero po całkowitym otwarciu klapy.

Jak zamontować podnośnik gazowy do mebli?

Montaż podnośników gazowych nie jest skomplikowany. Do frontu wystarczy dokręcić mocowania dobrane do tworzywa z jakiego został on wykonany- ramka aluminiowa lub drewno. Na koniec wystarczy zamocować podnośnik do obu mocowań. Wybierając podnośnik pamiętaj, że dane podane w tabelkach odnoszą się do zastosowania jednego podnośnika. Nośność dwukrotnie się zwiększa przy zastosowaniu dwóch podnośników. W przypadku dużych frontów zaleca się zastosowanie dwóch podnośników, aby klapa otwierała się płynnie, a same siłowniki gazowe dały radę go unieść

Jak dobrać idealne podnośniki gazowe do mebli?

Wybierając podnośnik gazowy do mebli należy zwrócić uwagę jaką funkcję będzie pełnił i do jakich szafek zamierzamy go użyć. Podczas zakupu podnośnika meblowego musimy określić jaki ciężar będzie musiał podnieść.

Najsłabsze i najtańsze modele udźwigną zaledwie 6kg, natomiast najlepsze są w stanie podnieść fronty o wadze nawet 18 kg. Moc podnośników gazowych wyrażana jest w Newtonach czyli N.

W naszej ofercie znajdziesz siłowniki o mocy 50N, 60N,80N,100N, 120N oraz 150N. Jeśli mamy problem z wyliczeniem mocy obciążeniowej podnośnika, można skorzystać z gotowych kalkulatorów, które oferują producenci.

Najważniejsze cechy podnośników gazowych

Podnośniki to okucia meblowe przeznaczone do montażu w szafkach z frontami, które otwierają się do góry. Pozwalają na swobodne otwieranie oraz zamykanie klapy, jak i również zatrzymanie jej w odpowiednim miejscu w pozycji otwartej, aby łatwo i swobodnie wyjąć potrzebne rzeczy z szafki, bez konieczności przytrzymywania frontu jedną ręką. Kolejną zaletą podnośników gazowych jest łatwość montażu, ponadto nie zajmują dużo miejsca we wnętrzu szafki. Można ich użyć w niewielkich frontach o małej wadze, ale także nieco większych.

Najlepsze podnośniki gazowe do mebli - propozycje specjalistów Bimeb!

Jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiedniego podnośnika gazowego, zachęcamy do przejrzenia poniższych propozycji. Umieściliśmy wśród nich wyłącznie najlepsze modele producenta akcesoriów meblowych GTV, cieszące się świetnymi opiniami i dużą popularnością.

PODNOŚNIK GAZOWY DO FRONTÓW GÓRNYCH 120N

Prezentowany produkt to podnośnik o dużej sile odpychania 120 N. Cechuje się wysoką trwałością oraz jakością. Pozwala on na płynne otwieranie i opuszczania frontów mebli. Jego mechanizm działania odpowiada za stałe utrzymywanie frontów w pozycji otwartej. Podnośnik ten jest uniwersalny - może on być wyposażeniem szafek kuchennych, a także pokojowych. Wykonany jest z wysokiej jakości metalu i tworzywa sztucznego. Przeznaczony jest do samodzielnego montażu, niewymagającego stosowania specjalistycznych narzędzi.

[product id="4413, 4410, 4409"]

PODNOŚNIK GAZOWY ZE SPOWALNIACZEM 80N

Podnośnik gazowy PD-GAM080-N10 posiada amortyzator zapewniający cichy domyk szafek oraz zawiera regulację wysunięcia amortyzatora. Znajdzie on zastosowanie w różnego rodzaju szafkach, komodach czy witrynach. Dzięki zastosowaniu hamulca spowalnia front przy zamknięciu przez co opuszczanie drzwiczek następuje powoli i uzyskujemy efekt miękkiego domyku. Występuje w pięciu różnych mocach 50 N, 60N, 80N, 100N, a także 120N oraz w dwóch kolorach: białym i antracytowym.

[product id="4417, 4416, 4418"]

PODNOŚNIK GAZOWY NEO

Podnośnik gazowy NEO poza minimalistycznym designem charakteryzuje się również prostym i szybkim montażem bez użycia narzędzi, dzięki czemu można go łatwo wpiąć w mocowanie. Stanowi to duże ułatwienie przy instalowaniu szafek z górnym frontem. Występuje w dwóch rozmiarach cylindra: 12 i 15 mm.NEO dostępny jest w klasycznej bieli i modnym antracycie, co pozwala mu skomponować się z kolorem frontu szafki – najczęściej białym lub szarym.

[product id="4429, 4434"]

 

Komentarze użytkowników

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium