do kasy suma: 0,00 zł
Infolinia 531 086 222

Jak urządzić dużą garderobę?

Jak urządzić dużą garderobę?

Jak urządzić garderobę? Praktyczne porady, które musisz znać

Pierwszym krokiem w urządzaniu dużej garderoby jest dokładne zaplanowanie przestrzeni. Rozmieszczenie poszczególnych elementów powinno być dobrze przemyślane, aby maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Warto podzielić garderobę na strefy

  • jedną część przeznacz na ubrania wiszące, 
  • drugą na półki z ubraniami złożonymi, 
  • a trzecią na akcesoria i obuwie.

Rozmieszczenie powinno uwzględniać łatwość dostępu do poszczególnych elementów garderoby. Często używane ubrania warto umieścić na wysokości oczu, a rzadziej używane wyżej lub niżej. Planowanie przestrzeni pomoże także uniknąć bałaganu i ułatwi utrzymanie porządku. 

O czym jeszcze musisz pamiętać? Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki!

Wybór odpowiednich mebli

W dużej garderobie najważniejsze są odpowiednie szafy i regały. Warto postawić na meble modułowe, które można dowolnie konfigurować. Dobrze zaprojektowana szafa powinna mieć miejsce na ubrania wiszące, półki na ubrania złożone oraz szuflady na bieliznę i drobiazgi.

Szafy przesuwne są świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oszczędność miejsca. Regały z kolei umożliwiają przechowywanie butów i torebek w sposób przejrzysty i łatwo dostępny. Meble powinny być solidne i wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby służyły przez wiele lat.

Organizacja akcesoriów

Aby zachować porządek w garderobie, warto zainwestować w różnego rodzaju organizery do szafy i kosze na bieliznę. Mogą one służyć również do przechowywania drobnych akcesoriów, takich jak paski, biżuteria czy krawaty. 

Organizery na akcesoria mogą być umieszczone na półkach, w szufladach lub powieszone na ścianach. Ważne jest, aby były w zasięgu ręki i pozwalały na szybkie znalezienie potrzebnych przedmiotów. Przezroczyste pojemniki ułatwią identyfikację zawartości bez konieczności otwierania każdego z nich.

Systemy wieszaków i drążków

Systemy wysuwanych wieszaków i drążków to niezbędny element każdej garderoby. Pozwalają na wygodne przechowywanie ubrań, które łatwo można wyciągnąć i odłożyć. Warto postawić na wieszaki o różnych wysokościach, aby móc przechowywać zarówno długie sukienki, jak i krótsze ubrania.

Regulowane drążki umożliwiają dostosowanie wysokości do indywidualnych potrzeb, co jest szczególnie przydatne w dużych garderobach. Drążki wysuwane i obrotowe wieszaki zwiększają funkcjonalność przestrzeni, ułatwiając dostęp do każdego elementu garderoby.

Oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie w dużej garderobie to podstawa! Powinno być tak rozmieszczone, by umożliwić łatwe znalezienie potrzebnych rzeczy, ale musi też pasować do charakteru wnętrza, by podkreślać jego klimat. Warto zainwestować w oświetlenie LED, które jest energooszczędne i daje jasne, naturalne światło.

Oświetlenie podszafkowe i taśmy LED mogą być używane do oświetlenia wnętrza szuflad i trudno dostępnych miejsc. Oświetlenie z czujnikiem ruchu może być wyjątkowo przydatnym rozwiązaniem dla niecierpliwych - dzięki niemu światło automatycznie włącza się po otwarciu drzwi garderoby.

Jak urządzić dużą garderobę? Myśl praktycznie i zaufaj intuicji

Urządzanie dużej garderoby to nie lada wyzwanie, ale dzięki odpowiedniemu planowaniu i wyborze właściwych akcesoriów, możesz bez problemu stworzyć przestrzeń funkcjonalną i stylową. Duże znaczenie mają dobrze przemyślane meble, odpowiednie oświetlenie oraz praktyczne rozwiązania służące przechowywaniu drobnych rzeczy i rozmaitych akcesoriów. Pamiętaj, że myślenie o funkcjonalności nie oznacza, że musisz zrezygnować ze swojego poczucia estetyki - zaufaj intuicji i zaplanuj rozmieszczenie poszczególnych elementów w garderobie według indywidualnych potrzeb.

Zobacz również nasz wpis o tym, jakie akcesoria meblowe wybrać do wyposażenia kuchni.

Komentarze użytkowników

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium